Suplementy diety

apple-1603131_960_720

Wszyscy doskonale wiemy jak trudno jest znaleźć dobry suplement diety. Pod pojęciem „dobry” rozumiem to, że będzie się dobrze wchłaniał i najlepiej jeśli jest naturalny. Lepsze są suplementy płynne niż tabletki ale niestety takie ciężko znaleźć. Dzięki formie płynnej często nie zawierają one różnych niepotrzebnych substancji takich jak: konserwanty, aromaty, substancje przeciwzbrylające czy barwniki.

Postanowiłam stworzyć tabelaryczne porównanie suplementów firm, które znam i uważam za dobre. Nie oznacza to oczywiście, że inne firmy są gorsze. Chodzi mi tylko o to, że innych nie stosowałam. Jeśli znacie jakieś dobre suplementy to dajcie znać- dodam je do porównania.

W porównaniu podaję też czy dany suplement jest legalny na SCD. Jeśli nie mam informacji o tym czy jest legalny czy nie to zakładam, że nie jest. Jeśli ktoś ma jakąś wiedzę dotyczącą legalności składników, do których mam wątpliwości bardzo proszę o informację. W ostatniej zakładce podałam składniki do weryfikacji. Niestety często jest tak, że skład opisany na oficjalnej stronie producenta różni się od składu opisanego na stronach polskich dystrybutorów. Nie bardzo wiem z czego to wynika. Być może wersje europejskie są inne. W każdym razie zawsze musimy to weryfikować przed zakupem. Najlepiej pomęczyć sprzedawców mailami lub telefonami. 🙂 Uważam też, że czasem warto iść na jakiś kompromis i jeśli potrzebujemy jakiegoś suplementu to bierzmy go nawet jeśli nie jest dozwolony na SCD. Czasami może to przynieść więcej korzyści niż szkód. Ale ostateczną decyzję zostawiam wam.

Pogrubioną czcionką podaję dawkę, do której odnoszę wszystkie inne ceny. Nie oznacza to, że jest to dawka, którą ja biorę lub polecam. Chodzi tu tylko o porównanie ceny jednostkowej. Podane ceny nie uwzględniają kosztów przesyłki, które zazwyczaj musimy ponieść bo dane marki stacjonarnie są raczej ciężko dostępne. Niestety ceny te są raczej orientacyjne bo ciągle się zmieniają i zależą od tego gdzie dany suplement kupujemy. Starajcie się kupować w autoryzowanych sklepach danej firmy w Polsce.

Na pierwszy ogień poszły: selen, K2-MK7, beta karoten, b-complex i magnez. Będę się starała uzupełniać inne suplementy w miarę możliwości czasowych.

Tabelka do przejrzenia TUTAJ

Mam nadzieję, że się przyda. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *