Święta :)

easter-1247634_960_720

Wszystkim Czytelnikom chciałabym złożyć najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Życzę Wam abyście ten czas spędzili na odpoczynku i uwolnieniu od stresów dnia codziennego. Życzę też dużo zdrowia i siły do dalszej walki o pełne wyzdrowienie.

A dla tych, którzy właśnie przygotowują świąteczne potrawy wrzucam przepis na słone krakersy serowe żeby się w te Święta nie przesłodzić. 🙂

KRAKERSY SEROWE*20160325_172259

Składniki: 4 jaja, 1/4 szklanki roztopionego masła, 1/4 łyżeczki soli, 1/4 łyżeczki cebuli w proszku, 1/3 szklanki i 3 łyżki mąki kokosowej, 1/4 łyżeczki sody oczyszczonej, 1/2 szklanki startego ostrego żółtego sera legalnego na SCD (np. cheddar).

Zmiksuj jaja, masło, sól i cebulę w proszku (nie jestem pewna co do  legalności kupnej cebuli w proszku, więc ja w tym przepisie polecam tylko taką wysuszoną samemu w domu, w tym celu można użyć piekarnika lub suszarki do grzybów). W osobnej misce zmieszaj mąkę kokosową i sodę oczyszczoną a następnie połącz ją z resztą zmiksowanych składników. Dodaj do ciasta żółty ser i zamieszaj łyżką. Jeśli ciasto nie jest zbyt gęste to daj mu jakieś 5 minut aby mąka wchłonęła wilgoć, jeśli tak się nie stanie to dosyp jej jeszcze trochę. Uformuj okrągłe ciasteczka o średnicy mniej więcej 6cm i grubości 0,5cm i rozłóż je na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia. Piecz 15 minut w temperaturze 200°C.

*Przepis, z drobnymi modyfikacjami na potrzeby diety SCD, pochodzi z książki „Cud mąki kokosowej” dr Bruce Fife.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *